Кина графит специјални облик Делови Производител и Фабрика | АО Хуи

Графит специјални облик Делови

Графит специјални облик Делови

Краток опис:

Нашата компанија произведува различни големини и форми на специјални облик графит производи, ние сме обезбедување на различни видови на графит делови, како графит умира, мувла, прачки и плочи, јаглерод чаури, графит греалки, садови и други компоненти графит, како за на клиенти "барања.


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • детали за производот

  Најчесто поставувани прашања

  Тагови производ

  карактеристики

  - ситнозрнести
  - хомогена структура
  - Висока густина
  - одлична термичка спроводливост
  - висока механичка сила
  - Правилната електрична спроводливост
  - Минимум wettability да стопена метали
  - тврда површина и добра свиткување јакост
  - Отпорност на хемиски ерозија и термички шок.

  Физички и хемиски индекс

  Парична казна зрна Специјалност Графит FXG-1 Парична казна зрна Специјалност Графит FXG-2
  точка единица гаранција вредност типична вредност гаранција вредност типична вредност
  Максимална големина на зрно mm 0.8 0.8 0.8 0.8
  густина на маса g / cm3 ≥1.70 1.73 ≥1.73 1.76
  специфичен отпор μΩ.m ≤8.5 7.5 ≤8.0 7
  цврстина на виткање MPa ≥10.0 11 ≥12.0 12,5
  цврстина на притисок MPa ≥24.0 27 ≥31.0 34
  топлинска Condcutivity W / (MK) ≥120 150 ≥130 160
  CTE (100-600) ° C 10-6 / ° C ≤2.5 2.2 ≤2.5 2.1
  содржина на пепел % ≤0.3 0.09 ≤0.3 0.09

   

  точка единица гаранција вредност типична вредност гаранција вредност типична вредност
  Максимална големина на зрно mm 2 2 2 2
  густина на маса g / cm3 ≥1.58 1.6 ≥1.70 1.75
  специфичен отпор μΩ.m ≤11.5 10,5 ≤8.5 7.5
  цврстина на виткање MPa ≥6.0 6.5 ≥9.0 9.5
  цврстина на притисок MPa ≥18.0 18,5 ≥30.0 31
  Модул на еластичност Успех ≤9.3 7.5 ≤12.0 9.5
  CTE (100-600) ° C 10-6 / ° C ≤2.5 2.4 ≤2.5 2.3
  содржина на пепел % ≤0.3 0.09 ≤0.3 0.09

  Висока чиста графит

  висок чиста графит
  точка единица печени два пати печени три време печени четири пати
  импрегнирани еднаш импрегнирани два пати Импрегнирани три пати
  големина на зрно mm ≤325mesh ≤325mesh ≤325mesh
  густина на маса g / cm3 ≥1.68 ≥1.78 ≥1.85
  специфичен отпор μΩ.m ≤14 ≤14 ≤13
  цврстина на виткање MPa ≥25 ≥40 ≥45
  цврстина на притисок MPa ≥50 ≥60 ≥65
  содржина на пепел % ≤0.15 ≤0.1 ≤0.05

  isostatic графит

  точка единица isostatic графит
  големина на зрно цт 5-22
  густина на маса g / cm3 1,75-1,85
  специфичен отпор μΩ.m 10-15
  цврстина на виткање MPa ≥40
  цврстина на притисок MPa ≥70
  тврдост Shore ≥5
  CTE (100-600) ° C 10-6 / ° C 3,2-5,2
  Модул на еластичност Успех 9,5-12,5

 • Претходно:
 • Следно:

 • Прашање 1: Дали вашата  компанија АО Хуи  производител или трговец?
  A1: Производител, извесно време ние им помагаме на нашите клиенти за купување на соодветни производи како трговец.
  Прашање 2: Што е MOQ?
  А2. Без ограничување.
  В3: Можеме да ја посетите вашата фабрика?
  A3: Се разбира, добредојдени во секое време, гледањето е верување
  Q4: Што е вашиот начин на плаќање?
  A4: Преговори
  П5: Дали вашата компанија прифати прилагодување?
  А5: Стручна технологија тимови и инженери сите може да ве задоволи.
  Q6: Како да се гарантира квалитетот?
  А6: За секој производство обработка, имаме комплетна КК систем за хемискиот состав и производство просторно properties.After, сите стоки ќе бидат тестирани и сертификат за квалитет ќе биде предаден заедно со стоката.
  П7: Што е процентот на странство бизнис?
  A7: во странство на пазарот од околу 50%; Домашниот пазар од околу 50%; и сега извозот број е се поголем.
  П 8: Вашата компанија ќе обезбеди  примероци?
  A8: Да, ние може да обезбеди примероци за бесплатно, и товарни ќе бидат преземени од страна на клиентите.

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас

  производи категории