China Graphite Special-formë Parts Prodhuesi dhe Factory | AO Hui

Pjesë grafit Special-formë

Pjesë grafit Special-formë

Përshkrim i shkurtër:

Kompania jonë prodhon madhësive të ndryshme dhe forma e produkteve të veçanta në formë grafit, ne jemi duke ofruar lloje të ndryshme të pjesëve të grafit, të tilla si vdes grafit, myk, shufra dhe pllaka, bushings karboni, ngrohje grafit, vatrën e furrës dhe komponentëve të tjerë grafit si për konsumatorët ' Kërkesat.


 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Copë / copë në muaj
 • Detail Product

  FAQ

  Product Tags

  Features

  - Fine kokërr
  - homogjene struktura
  - High Density
  - përçueshmëri të shkëlqyer termik
  - High forca mekanike
  - përçueshmëria elektrike e duhur
  - Shkrirje minimale të metaleve të shkrira
  - sipërfaqe të fortë dhe forca e mirë përkulje
  - Rezistenca ndaj erozionit kimike dhe shokut termik.

  Indeksi fizike dhe kimike

  Fine-kokërr Specialty Graphite FXG-1 Fine-kokërr Specialty Graphite FXG-2
  artikull njësi vlera garanci vlera tipike vlera garanci vlera tipike
  Madhësia max kokërr mm 0.8 0.8 0.8 0.8
  dendësia Bulk g / cm3 ≥1.70 1.73 ≥1.73 1.76
  rezistenca specifike μΩ.m ≤8.5 7.5 ≤8.0 7
  Bending forcë MPa ≥10.0 11 ≥12.0 12.5
  Rezistenca në ngjeshje MPa ≥24.0 27 ≥31.0 34
  Condcutivity termike W / (MK) ≥120 150 ≥130 160
  CTE (100-600) ° C 10-6 / ° C ≤2.5 2.2 ≤2.5 2.1
  përmbajtja Ash % ≤0.3 0.09 ≤0.3 0.09

   

  artikull njësi vlera garanci vlera tipike vlera garanci vlera tipike
  Madhësia max kokërr mm 2 2 2 2
  dendësia Bulk g / cm3 ≥1.58 1.6 ≥1.70 1.75
  rezistenca specifike μΩ.m ≤11.5 10.5 ≤8.5 7.5
  Bending forcë MPa ≥6.0 6.5 ≥9.0 9.5
  Rezistenca në ngjeshje MPa ≥18.0 18.5 ≥30.0 31
  Modulet e elasticitetit GPA ≤9.3 7.5 ≤12.0 9.5
  CTE (100-600) ° C 10-6 / ° C ≤2.5 2.4 ≤2.5 2.3
  përmbajtja Ash % ≤0.3 0.09 ≤0.3 0.09

  grafit të lartë pastër

  grafit të lartë pastër
  artikull njësi pjekur dy herë pjekur tri herë pjekur katër herë
  mbarsur herë mbarsur dy herë Mbarsur tri herë
  madhësia kokërr mm ≤325mesh ≤325mesh ≤325mesh
  dendësia Bulk g / cm3 ≥1.68 ≥1.78 ≥1.85
  rezistenca specifike μΩ.m ≤14 ≤14 ≤13
  Bending forcë MPa ≥25 ≥40 ≥45
  Rezistenca në ngjeshje MPa ≥50 ≥60 ≥65
  përmbajtja Ash % ≤0.15 ≤0.1 ≤0.05

  grafit isostatic

  artikull njësi grafit isostatic
  madhësia kokërr mM 5-22
  dendësia Bulk g / cm3 1,75-1,85
  rezistenca specifike μΩ.m 10-15
  Bending forcë MPa ≥40
  Rezistenca në ngjeshje MPa ≥70
  Shore ngurtësinë ≥5
  CTE (100-600) ° C 10-6 / ° C 3,2-5,2
  Modulet e elasticitetit GPA 9,5-12,5

 • Previous:
 • : Next

 • Q1: A juaj  kompania AO hui  një prodhues apo tregtar?
  A1: Prodhuesi, disa herë ne të ndihmojnë klientët tanë për blerjen e produkteve relevante si një tregtar.
  Q2: Çfarë është moq?
  A2. Nuk ka kufizim.
  Q3: A mund të vizitojë fabrikën tuaj?
  A3: Sigurisht, të mirëpritur në çdo kohë, duke parë është besimtar
  K4: Çfarë është kushtet tuaja të pagesës?
  A4: Negocimi
  Q5: A është kompania juaj të pranojë personalizim?
  A5: Ekipet teknologji profesionale dhe inxhinierë të gjithë mund të të kënaq ty.
  Q6: Si mund të garantojë cilësinë?
  A6: Për çdo të përpunimit të prodhimit, ne kemi sistem të plotë QC për përbërjen kimike dhe prodhimit properties.After fizik, të gjitha mallrat do të testohen, dhe certifikata të cilësisë do të transportohen së bashku me mallra.
  Q7: Çfarë është përqindja e jashtë vendit të biznesit?
  A7: Tregu Jashtë vendit rreth 50%; Tregu i brendshëm rreth 50%; dhe tani eksporti përqindja është në rritje.
  Q 8: Kompania juaj do të sigurojë  mostra?
  A8: Po, ne mund të furnizimit me mostra për të lira, dhe të mallrave do të bëhet nga klientët.

 • Shkruani mesazhin tuaj ketu dhe ta dërgojnë atë tek ne

  Produkte kategori